Spotkanie z Reportażem Radiowym w Klubie Księgarza, 26 czerwca

 

 

 

Studio Reportażu i Dokumentu

zaprasza na 

Spotkanie z Reportażem Radiowym”
w programie m.in. prezentacja reportaży:

„Roma” Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i „Mezalians…”  Katarzyny Błaszczyk – autorek książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie.”

oprawa muzyczna: Michał Sawicki (śpiew)                                          

Spotkanie poprowadzi:  Irena Piłatowska

środa,  26.06.2019, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

 

“Mezalians, albo historia pewnej ucieczki” – reportaż Katarzyny Błaszczyk – 20’59’’

Kiedy babcia Virena dowiedziała się, że mężczyzna sam umył ubikację, rozpłakała się. W ich rodzinnym domu w New Dehli była specjalna osoba, która zajmowała się tylko czyszczeniem toalety. Virenowi takich rzeczy robić nie wypada ponieważ pochodzi z rodziny indyjskich wojowników.Tymczasem Viren, zamiast kontynuować tradycje rodzinne, wbrew woli ojca, uciekł do Elbląga. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa chodziło o kobietę… Poznali się za pośrednictwem internetu, ale nie na portalu randkowym. Marlena była po prostu ciekawa Indii. Viren wówczas nawet nie widział, gdzie leży Polska. Rodziny, i jej, i jego były stanowczo przeciwne temu związkowi. O przeszkodach, jakie musieli pokonać dziś mówią z humorem.

„Roma”  to bohaterka reportażu z 2007 roku. Wtedy zachwyciła słuchaczy swoją końską pasją i stosunkiem do Igora – ogiera, którego wychowała i wytresowała. Ten reportaż o Romie powstał w 2007 roku i był zatytułowany “Umowa”. Kończył się rozpaczliwym telefonem od Romy, bowiem pracodawca chciał komuś innemu odsprzedać Igora. Dzięki pomocy pieniężnej słuchaczy mogła zachować konia. Jak zmieniło się jej życie od tamtego czasu ?