Nowy numer „Wiadomości Księgarskich”

Rok 2011 jest już osiemnastym z rzędu, od kiedy ukazują się „Wiadomości Księgarskie”. Stąd też w bieżącym numerze przedstawiamy pokrótce historię przepoczwarzania się naszego czasopisma z „młodocianego” w „pełnoletnie” – autorstwa dr. Andrzeja Skrzypczaka – współtwórcy tytułu i pierwszego redaktora naczelnego. Naszą osiemnastkę postanowiliśmy fetować podczas jubileuszowych 15. Targów Książki w Krakowie. Impreza ta niezmiennie cieszy się bardzo dobrą opinią wystawców i zwiedzających, zatem miłą atmosferę i moc atrakcji mamy zagwarantowane. Wraz z nami świętować będą także i księgarze. A dokładnie Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, które w tym roku obchodzi swoje 55-lecie. Zanim jednak zjedziemy do krakowskich hal przy ul. Centralnej, zachęcamy do lektury wrześniowego numeru.

W najnowszym numerze wiele miejsca poświęciliśmy książce szkolnej z racji trwającego nadal sezonu podręcznikowego. Polecamy Państwa uwadze rozmowę z Robertem Witonem i Mariuszem Oczkowskim z Wikru o przyszłości biznesu podręcznikowego w Polsce oraz artykuł Jarosława Górskiego o zmianach na gorsze na rynku podręczników szkolnych. 

Ponadto w kwartalniku: ciąg dalszy opowieści Adama Nowaka o nowojorskich księgarniach, artykuł Pawła Podniesińskiego o internetowych serwisach antykwarycznych, wspomnienie polskich edycji dzieł Sebastiana Kneippa (ewenementu księgarskiego na skalę europejską) autorstwa Artura Nowakowskiego, zestawienie najważniejszych branżowych wydarzeń i rocznic oraz informacje i komunikaty nadesłane od organizacji i szkół księgarskich.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury i zachęcamy do zakupu „Wiadomości Księgarskich”. Szczegóły na stronie: http://www.rynek-ksiazki.pl/sklep/czasopisma/-wiadomosci-ksiegarskie—prenumerata-roczna_25.html lub pod numerem telefonu: 22-828-36-28.

Wydawanie „Wiadomości Księgarskich” w bieżącym roku dofinansowuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  (ap)