Krzysztof Wyrzykowski w Klubie Księgarza, 30 sierpnia

Studio Reportażu i Dokumentu
zaprasza na 

Spotkanie z Reportażem Radiowym”

w programie m.in. prezentacja reportażu

„Światło nadziei”

Krzysztofa Wyrzykowskiego

oprawa muzyczna: Wojciech Bardowski (śpiew)
Mariusz Dropek (akompaniament)

Spotkanie poprowadzi:  Irena Piłatowska

czwartek, 30.08.2018, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

 

Krzysztof Wyrzykowski jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Od wielu lat jest dziennikarzem specjalizującym się w radiowym reportażu literackim. W latach 1992 – 1998 kierował Redakcją Reportaży w Programie I Polskiego Radia. Na jego dorobek składa się kilkaset reportaży radiowych, archiwizowanych w zbiorach Polskiego Radia. Jest laureatem wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach reportażu radiowego. Otrzymał m. in. PRIX BOHEMIA na Festiwalu  Sztuki Radiowej w Pradze. W 1993 roku został wyróżniony „ZŁOTYM MIKROFONEM” – nagrodą przyznawaną  przez kapitułę radiowych mistrzów. Za pracę reporterska został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „PRO MEMORIA”. W 2011 roku otrzymał nagrodę „Białej wstążki” przyznawaną przez Centrum Praw Kobiet i Stowarzyszenie „Porozumienie bez barier” za wkład w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Jego prace reprezentowały Polskie Radio na międzynarodowych festiwalach Prix  Italia, Prix Europa i Premios Ondas.

Jego ostatnimi sukcesami są: Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ogólnopolskim dorocznym konkursie SDP w 2012 roku oraz pierwsza nagroda w kategorii radiowej za dwa reportaże – “Monte Cassino” i “Serce oddał Polonii” na XII Festiwalu Polonijnym “LOSY POLAKÓW 2017”.

„Światło nadziei”  – Krzysztof Wyrzykowski

Krzysztof Cwynar od 20 lat w fundacji „Studio Integracji” pracuje z osobami niepełnosprawnymi uzdolnionymi artystycznie.

Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor w jednej osobie – pochodzi z rodziny lekarskiej. Jego ojciec był profesorem psychiatrą, mama – biologiem. Na zainteresowania artystyczne syna spoglądali z pobłażliwą wyrozumiałością, zakładając, że młodość musi się wyszumieć, jednocześnie jednak zadawali mu pytanie – kiedy zajmie się czymś pożytecznym? On tymczasem zdobywał nagrody w konkursach i festiwalach piosenkarskich, nagrywał płyty i występował w programach rozrywkowych, jednym słowem – realizował karierę artystyczną. W czasie jednego z koncertów zwrócił uwagę na …..

Na kogo i jak zakończyła się ta historia posłuchamy na spotkaniu.