Czy koniec „Wiadomości Księgarskich”?

Wiadomości Księgarskie Nr 4 (73) grudzień 2012 

W numerze znajduje się rozmowa z Waldemarem Janaszkiewiczem, Przewodniczącym Zarządu Głównego SKP. Okazją do podsumowania był zbliżający się XVII Zjazd Stowarzyszenia oraz sytuacja w księgarstwie. Drugim istotnym materiałem jest omówienie księgarskiego rynku detalicznego w 2012 roku sporządzone na podstawie cyklicznej publikacji Biblioteki Analiz “Rynek książki w Polsce”. W numerze znajduje rozmowa o sprzedaży internetowej z Lechem Woźniakiem, właścicielem warszawskiego Antykwariatu Naukowego Logos oraz wspomnienie Benedykta Wandachowicza o działającej 53 lata księgarni Akademickiej w Łodzi. Z opracowań historycznych godna uwagi jest recenzja najnowszej publikacji dr Andrzeja Skrzypczaka o ruchu wydawniczym w przedwojenym Lwowie.

Pozostałą część naszego kwartalnika wypełniają materiały sprawozdacze na Zjazd SKP: sprawozdanie Zarządu Głównego, udział Stowarzyszenia w targach książki, organizacja i przebieg Salonów Księgarza w Bibliotece Narodowej oraz działalność Klubu Miłośników Historii Księgarstwa.

Ten numer “Wiadomości Księgarskich” jest zarazem pożegnaniem z czytelnikami, którzy przyzwyczaili się do kilkunastoletniej edycji kwartalnika w formie drukowanej. Na taką kontynuację prawdopodobnie nie będzie już środków finansowych.