Jakub Tarka w Klubie Księgarza, 20 lipca

   

Studio Reportażu i Dokumentu
oraz
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
zapraszają na
Spotkanie z Reportażem Radiowym”
w programie m.in. prezentacja reportażu
„W słońcu Zbyszka”
Jakuba Tarki

Spotkanie poprowadzi  Irena Piłatowska

śpiew i gitara
Łukasz Jemioła

czwartek,  20.07.2017, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

Jakub Tarka

Z Polskim Radiem związany od 1997 roku, czyli od… dziesiątego roku życia. Przez  siedem lat współprowadził, a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży (“RdC najmłodszym słuchaczom”, “Dobranocka”, “Pora dla juniora”) w warszawskim Radiu dla Ciebie (na początku u boku Małgorzaty Kron, później z Marią Żabicką). Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Przygodę, która po studiach filologicznych poczęła się na nowo w bardzo przyjaznej redakcji, pośród mądrych, wartościowych ludzi – w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

“W słońcu Zbyszka” – reportaż Jakuba Tarki

 Czy można się zaprzyjaźnić ze swoim fanem do tego stopnia, by go regularnie odwiedzać, dzwonić do niego, zapraszać za kulisy, a nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę? Tak, ale musi zaiskrzyć… Zapraszamy do wysłuchania wspomnienia o zmarłym w maju piosenkarzu Zbigniewie Wodeckim i historii jego wieloletniej przyjaźni z fanem Włodzimierzem Patorskim.

Notka o wykonawcy:

Łukasz Jemioła – urodzony w Limanowej, związany z Lublinem, piosenkarz, gitarzysta, pedagog, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych.
Kariera Łukasza Jemioły rozpoczęła się, gdy został laureatem prestiżowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Niedługo później okazało się, że Łukasz znakomicie radzi sobie z utworami retro i piosenką filmową. Ponadto dobrze czuje się w bluesie i w utworach improwizowanych. Lubi też wyzwania nietypowe np. piosenki disco polo w autorskich (i zaskakujących) aranżacjach. Wyróżnia go również to, że zawsze podąża własnymi ścieżkami, nie patrząc na to “co się sprzeda”, choć trafił już do jednego z talent show, wykonując utwór Boba Dylana.

Ma on na koncie m.in. autorski album “Łukasz Jemioła Trio” (2015), na którym znalazły się autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m.in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. A od stycznia 2016 r. jest stałym wykonawcą piosenek ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.